Yükleniyor
Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi
  • 27-30 Ekim
  • Sağlık Fuarı
  • 27-29 Ekim
  • Sağlık Bilimleri Kongresi
  • 29-31 Ekim
  • Öğrenci Kongresi

Kongre Başkanının Mesajı

 

Prof. Dr. Semiha DEDE

Üniversitemiz 1982 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi adı ile kurulmuş Doğu Anadolu'nun en köklü üniversitelerindendir. Üniversitemizde 1983 yılında Veteriner Fakültesi, 1992 Yılında Tıp Fakültesi, 2008 yılında Diş Hekimliği Fakültesi, 2011 yılında Eczacılık Fakültesi, 1996 yılında Van Sağlık Yüksekokulu (2021 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Fakültesi), 1993 yılında Van Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve 2021 yılında Erciş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Bu minvalde, Üniversitemiz sağlık alanında da geniş öğretim üyesi kadrosu, yıllar içinde vermiş olduğu mezunlarının katkısı ile bölgemize ve ülkemize önemli hizmetler sunmaktadır. 
 
Bu sene ilkini düzenleyeceğimiz  Van Yüzüncü Yil Üniversitesi  1. Uluslararasi Sağlik Bilimleri Kongresi’nde siz değerli araştırmacıları aramızda görmekten kıvanç ve onur duyacağız. Zengin bilimsel içeriği, sözlü ve poster sunum alanları ve alanında uzman bilim insanlarının konuşmacı olarak katılacağı kongremizin paydaşlarımız için yararlı olacağı kanısındayız.
 
Zorlu pandemi dönemi atlattığımız bu dönemde siz değerli katılımcılar ile yüz yüze; hem sağlık alanındaki innovativ gelişmeleri, hem de Van’ımızın güzelliklerini paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.
 
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kuruluşunun 40. Yıl’ına denk gelmesi münasebeti ile başlattığımız kongremize katkılarını esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr.  Hamdullah Şevli başta olmak üzere, kongremizi düzenlememize katkı sağlayan tüm öğretim üyeleri, paydaşlar ve siz değerli katılımcılara teşekkür ederim.
 
Kongremizde görüşmek dileği ile